V sredo, 27. 3. 2024, so na Fakulteti za naravoslovje in matematiko potekali zagovori raziskovalnih nalog, ki jih vsako leto za našo regijo organizira ZOTKS Zgornjega Podravja. Letos se je naša šola predstavila s tremi raziskovalnimi nalogami.
Na področju matematike sta devetošolca Bine Gojkovič in Jure Božič izdelala raziskovalno nalogo z naslovom ODKRIVANJE PRAŠTEVIL S POMOČJO ORODJA CHAT GPT.
Devetošolka Lina Maltarič je na področju športa pripravila nalogo z naslovom RELATIVNI ENERGIJSKI PRIMANKLJAJ PRI MLADIH PLAVALKAH.
In prav tako devetošolca Rok Petrovič in Špela Kure nalogo na področju ekologije in varstva okolja z naslovom PLASTIKA PLEŠE V OCEANIH, A ZEMLJA JOKA V NJENEM OBJEMU.

Vse tri naloge so prejele zlata priznanja in se uvrstile na državno raven tekmovanja.
Tako bomo prav vsi za naše mlade raziskovalce stiskali pesti še naprej.

Ponosne mentorice Polona Čuk Kozoderc, Polona Kregar in Nataša Maver Šoba.