13.5.2024 se je odvijalo četrto predtekmovanje 16. Otroške varnostne olimpijade, ki je potekalo na Osnovni šoli Pohorskega odreda Slovenska Bistrica. Med seboj se je pomerilo 17 ekip četrtošolcev iz osnovnih šol z območja policijskih postaj Slovenska Bistrica in Rače. Tudi učenci naše šole so se pomerili v nalogah: človek ne jezi se, sestavljanje logotipov interventnih služb, vožnje s kolesom in črpanje vode z »vedrovko«. Ekipni duh, spretnost, hitrost in nekaj športne sreče so jih popeljali do finala.

Veliki finale se je, 23.5.2024, odvil na Osnovni šoli Kidričevo, kjer se je med seboj pomerilo 18 ekip četrtošolcev iz osnovnih šol z območja Policijske uprave Maribor, ki so bili najboljši v šestih predtekmovanjih, kjer se je za finale potegovalo kar 98 ekip.

Jaka Balažic, Pia Rajšp, Anabela Marovt, Oskar Blažič, Patrik Pravdič, Kim Koren, Blaž Ignac Frešer, Ema Jurič, Julija Pogorevc, Leo Jesenik in Gal Maver so se zelo dobro odrezali in dosegli 5. mesto. Čestitamo!

Katja Ozimič