V okviru projekta Popestrimo šolo (na temo gozdna pedagogika) bomo na šoli in v njeni okolici izvajali različne delavnice v jutranjih (7.00-8.15) in popoldanskih urah (12.00-14.30). Aktivnosti so brezplačne, saj jih financira Evropski socialni sklad in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Nekatere delavnice bodo potekale tudi ob sobotah in med šolskimi počitnicami in se bodo v največji možni meri izvajale zunaj v naravi/gozdu. Namen projekta je z določenimi dejavnostmi obogatiti pouk, obšolske in počitniške dejavnosti. Otroci in mladostniki bodo z delavnicami pridobili več stika z naravo,  gibanja v njej, deležni dobo tudi izkustvenega učenja.

Delavnice:

1. Čudežni zvoki gozda (glasbena delavnica, izdelovanje glasbil, petje, igranje na inštrumente)
  2. Igralnica v gozdu (različne socialne igre, izdelava igralnice v gozdu, izdelava gugalnice)
  3. Staro=novo (iz odpadne embalaže izdelovanje uporabnih predmetov)
  4. Gozdna ustvarjalnica (ustvarjanje z naravnimi materiali, nakit, učenje fotografije)
  5. Gozdni laboratorij (izvajanje zabavnih poizkusov)
  6. V gozdu živijo pravljice (pisanje in branje zgodb, uprizarjanje kratkih dramskih iger)
  7. Športajmo v naravi (različne športne aktivnosti v naravi – igre, tek, plezanje, nordijska hoja, jahanje, strateške igre, lov na zaklad, športne igre v telovadnici in na igrišču)
  8. Mmm, diši (pripravljanje zdravih obrokov, priprava zeliščnih čajev)

Za dodatne informacije se lahko obrnete na učiteljico Jasmino Petelinšek, izvajalko programa (jasmina.tomse@gmail.com, 040665619).

Kolaži dejavnosti po mesecih

Aktivnosti Poletne počitnice 2020