Na dvorišču minoritskega samostana na Ptuju je 18. 8. 2022  potekala 8. finalna prireditev Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo v organizaciji družbe radio – Tednik Ptuj ob podpori občin ter sponzorjev.

Mlade talente so prišli podpirat številni gledalci iz vse Slovenije, ki so bili navdušeni. V nižji kategoriji se je potegovalo 12 pevcev in pevk v višji kategoriji pa 14 pevk. Strokovna komisija v kateri so bili Nuša Derenda, Tinkara Fortuna, članica skupine Bepop ter Domen Kumer, so imeli zelo težko nalogo med odličnimi mladimi pevci izbrati najboljše. V nižji kategoriji, v kateri so nastopili mladi pevci iz vse Slovenije od 1. do 5. razreda, je  OŠ  Fram zastopala Taja Maver s pesmijo Ledena, v starejši skupini, v kateri so bile pevke od 6. do 9. razreda pa Ajda Lah s pesmijo Ob Kavi.
Naši pevki sta več kot odlično zastopali barve naše šole, kar si boste lahko ogledali tudi 1. oz. 2. januarja na RTV Slovenija, ki je prireditev tudi posnela.

Več o dogodku najdete na naslednjem linku: https://www.radio-ptuj.si/otroci-pojejo-slovenske-pesmi