Po dveh letih premora se vračajo območne revije pevskih zborov. Letošnja novost je oblika izvedbe revij za otroške in mladinske zbore. Ta povzema Zborovski BUM – prireditev, ki je v Mariboru pred korono že nekajkrat združila do 7000 pevcev iz cele Slovenije, ki so ves program zapeli skupaj. Skupno petje bo letos preneseno na območne revije v organizaciji JSKD, na mini Zborovske BUM-e, kjer bodo pevci iz lokalnega okolja skupaj peli na 60, večinoma zunanjih prizoriščih po Sloveniji od 19. maja do 9. junija. Namen prilagoditve s skupnim repertoarjem in skupnim petjem je motivirati pevce in omogočiti čim več zborom nastop v veliki zasedbi, z združenimi močmi oz. glasovi, namesto posameznih nastopov, na katere bi se velika večina zborov zelo težko primerno pripravila zaradi posledic velikih omejitev delovanja šolskih zborov v preteklih dveh letih. (povzeto s spletne strani Naši zbori)

Mladinski pevski zbor OŠ Fram je tako 2. 6. nastopil v Staršah na enem od zgoraj omenjenih zborovskih BUM-ov. Združno z okoliškimi šolami smo zapeli 9 pesmi – novitet posvečeni domovini. Hvala tudi učiteljicama spremljevalkama Maši Stres in Nini Kramer za pomoč.
Mentorica: Dora Ožvald